sukienka na każdą okazję
Sukienki damskie

Sukienka na każdą okazję: modele

Sukienka to najlepszy przyjaciel kobiety – wie o tym każda pani, która przynajmniej raz miała na sobie ten element kobiecej garderoby. Sukienki są niezwykle kobiece, a odpowiednio dobrane – potrafią doskonale podkreślić walory figury i zamaskować jej mankamenty. Zatem nie dziwi fakt, iż cieszą się one wielką popularnością wśród przedstawicielek płci pięknej i każda z nich posiada co najmniej kilka sztuk – zróżnicowanych pod względem stylu, kroju i fasonu.

sukienki koktajlowe
sukienka na każdą okazję

Taka różnorodność jest bardzo wskazana, gdyż nie ma jednej sukienki na każdą okazję. Sukienki można podzielić na co najmniej kilka kategorii – sukienki koktajlowe, klasyczne, wieczorowe, codzienne czy biurowe. Każda z tych kategorii jest odpowiednia na inny rodzaj przyjęcia, spotkania lub uroczystości.

sukienka klasyczna
sukienka na każdą okazję

Praca

Sukienki do pracy mogą być bardzo różnorodne – w zależności od zawodu i miejsca wykonywania obowiązków służbowych (wszak inny charakter ma praca w urzędzie lub kancelarii prawniczej, a zupełnie inny w sklepie odzieżowym bądź biurze projektującym ubrania młodzieżowe). Jednak w zdecydowanej większości przypadków w pracy biurowej obowiązuje pewien określony dress code, który niejako nakłada na sukienkę pewne wymagania. Zatem jaka powinna być sukienka do pracy? Zasada jest prosta – elegancka, skromna, oszczędna pod względem ozdobników, stonowana pod względem kolorystycznym i charakteryzująca się odpowiednią długością (najlepiej w wersji midi). W tym przypadku niedopuszczalne są sukienki wyzywające, odsłaniające zbyt dużo kobiecego ciała, zbyt krótkie, posiadające głębokie dekolty czy uszyte z nadmiernie jaskrawych materiałów. Dlatego też najbardziej odpowiedni strój do pracy w biurze to sukienka ołówkowa, sukienka klasyczna lub sukienka w kształcie litery A. Wśród najbardziej polecanych barw można wymienić granat, beż, czerń, biel, szarość, grafit lub połączenie tych kolorów.

Przyjęcia

Sukienki to taki rodzaj ubioru, który doskonale sprawdzi się na różnego rodzaju przyjęciach – i to zarówno tych bardzo uroczystych, jak i nieco mniej formalnych. Tutaj – podobnie jak w przypadku sukienek do pracy – można wyróżnić co najmniej kilka kategorii tego kobiecego ubioru. W przypadku bardzo uroczystych okoliczności – takich jak bankiet, premiera w operze, wieczorne przyjęcie czy przyjęcie biznesowe – doskonale sprawdzą się sukienki wieczorowe, które charakteryzują się niezwykłą elegancją. Sukienki tego typu są wysmakowane i szykowne. W tym przypadku można pokusić się o modele z lejącej tkaniny, które będą delikatnie okalać kobiecą figurę. Nieco inny typ sukienek sprawdzi się w przypadku urodzin, imienin, rocznic ślubu czy innych uroczystości rodzinnych.

Tutaj najlepsze są sukienki wizytowe, które powinny być nie tylko eleganckie, ale także wygodne. Sukienki wizytowe są mniej formalne od sukienek wieczorowych, ale także powinny charakteryzować się odpowiednią długością czy brakiem ekstrawagancji. Mogą być jednak nieco mniej formalne i oficjalne. Dosyć uniwersalną sukienką przeznaczoną na różnego rodzaju przyjęcia jest sukienka koktajlowa, która może być założona zarówno na ślub i wesele, bankiet w pracy, uroczystość rodzinną czy spotkanie integracyjne. Sukienka koktajlowa charakteryzuje się pewnymi cechami – jest elegancka, wygodna, nie krępuje ruchów (na przykład w tańcu) i dodatkowo prezentuje się niezwykle efektownie. Warte podkreślenia jest to, iż sukienka tego typu może być w różnych fasonach, krojach i kolorach, a jej dużym plusem jest to, iż pasuje zarówno dla młodych dziewcząt, jak i nieco starszych pań.

sukienki na każdą okazję
sukienka na każdą okazję

Sukienka na każdą okazję

Każda kobieta styka się w swoim życiu z takimi sytuacjami, w których chce prezentować się niezwykle efektownie. W tym przypadku można wymienić zarówno studniówkę czy bal sylwestrowy, jak i wszelkiego rodzaju zabawy karnawałowe. Doskonałym ubiorem na tego typu okazje są właśnie sukienki, które w tym przypadku mogą być wyjątkowo szykowne. Sukienki na Sylwestra powinny być dobierane w zależności od rodzaju imprezy – na wielki bal dobrze założyć szykowną sukienkę wieczorową, natomiast na przyjęciu rodzinnym lub prywatce w gronie znajomych doskonale sprawdzi się sukienka koktajlowa lub sukienka wizytowa.

Natomiast sukienki na studniówkę charakteryzują się jedną podstawową cechą – są przeznaczone dla młodych dziewcząt. Dlatego też powinny być dobrane do ich wieku. W tym przypadku można zdecydować się na wiele fasonów – długie, z rozcięciem, w formie bombki, z gorsetem czy na ramiączkach. Nieprzemijającą popularnością cieszą się długie obcisłe sukienki z dużym rozcięciem na jednej nodze, które są jednocześnie kobiece, eleganckie i szykowne. Jednocześnie nie wolno zapominać o tym, iż bal studniówkowy jest balem szkolnym. Dlatego też sukienka przeznaczona na tą okazję nie może być zbyt wyzywająca. Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku przyjęć karnawałowych. Tutaj panuje dosyć duża dowolność, a kobiety mogą przebierać w różnorodnych fasonach, długościach, kolorach czy materiałach. Bale karnawałowe charakteryzują się pewną ekstrawagancją i oryginalnością – i takie też powinny być sukienki przeznaczone na tą okoliczność.

Sukienki to taki element kobiecej garderoby, bez którego trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek szafę przedstawicielki płci pięknej. Jest to ubiór bardzo uniwersalny, który można założyć na bardzo wiele okazji – uroczystych, formalnych czy codziennych. Zasada jest tylko jedna – sukienka musi być dopasowana do okoliczności, gdyż tylko wtedy spełni swoje funkcje. Na szczęście na współczesnym rynku mody są dostępne sukienki na każdą okazję, co sprawia, iż żadna z pań nie będzie miała problemu z ich odpowiednim wyborem.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.